Zářijový turnaj na antuce vyhrál Rado Petrišin.

Slunečná zářijová sobota přivítala v Brně na Sprintu 8 singlistů. Dopoledne se hrálo ve 2 skupinách, z nichž postoupili vždy 2 nejlepší.

Ze skupiny A po 3 výhrách postoupil Radoslav Petrišin. Druhé postupové místo si zasloužil Aleš Fabriger, když porazil jak Adriana Potru u tak i Andreu Bujáčkovou. Alešovi se zpočátku nedařilo a hned první souboj málem prohrál, ale pak zápas s Adrianem otočil a vyhrál 7:3 v tiebreaku. Ze třetího místa šel tedy do pavouka útěchy Adrian a čtvrté místo ve skupině obsadila Andrea.

Skupinu B vyhrál Petr Dvořáček ještě přesvědčivěji než Rado. Druhé místo si nakonec vybojoval Aleš Vymazal, který hladce přehrál, jak Filipa Zimanzla tak i Maxima Bachratého. Následně Maxim porazil Filipa, čímž si zasloužil třetí místo ve skupině B i snadnějšího soupeře do dalších bojů. První dva z každé skupiny šly do pavouka hlavní soutěže a na třetí a čtvrtá místa čekal pavouk útěchy.

Semifinálové souboje odstartoval Rado Petrišin s Alešem Vymazalem. Radoslav se rozhodl, že nebude na rozpáleném kurtě trávit delší čas než je nutné a i díky několika šťastným trefám porazil Aleše 6:0. Druhý souboj o finále už byl trošku napínavejší, když se Petrovi povedlo porazit Aleše Fabrigera 6:2.

Finále nabídlo moc hezký tenis, který Rado Petrišin proměnil ve své premiérové vítězství ve Sprint cupu. Petr mu ve finále podlehl 2:6. V souboji o 3. místo se utkali oba Alešové. Bronzový pohár i body do žebříčku si nakonec vybojoval Aleš Fabriger, když mu Aleš Vymazal za stavu 4:5 ze svého pohledu skrečnul.

Zápasy útěch byly také napínavé. Oba semifinálové souboje rozhodl až tiebreake, v němž porazil Filip Adriana 7:5 a Maxim Andreu 7:3. Finále útěchy pak nabídlo opakování souboje mezi Maximem a Filipem, kde Filip vrátil Maximovi porážku ze skupiny a vyhrál 6:3. Prvních 6 playerů zabodovalo do celoročního žebříčku, jež můžete sledovat v sekci Žebříček. Celkově 5. tedy skončil Filip Zimanzl a 6. Maxim Bachratý. Na dalších místech se pak seřadili 7. Adrian Potra a 8. Andrea Bujáčková.

Gratulujeme všem hráčům a děkujeme sponzorům: Tenisová a badmintová hala Sprint, Tenis4you, Tenisový Blog a Duck&Dog.