Nejlepším singlistou 2023 je Daniil!

První prosincovou sobotu se nám v Brně na Sprintu skoro sešlo 12 singlistů. Bohužel se nám vítěz základní časti Jirka Sotolář omluvil a tak nás bylo 11, ale i tak jsme si s tím poradili. Dopoledne se hrálo ve 4 skupinách, z nichž postoupily vždy 2 nejlepší hráči do pavouka hlavní soutěže. Hráči ze třetích míst skupin si pak zahráli útěchu.

Skupinu A vyhrál Radek Hakl, když porazil Andreu Bujáčkovou 6:2. V této skupině zaskočili za Jirku náhradníci Víťa Herman a David Kašper, kterým tímto děkuju. Ze skupiny A tedy při neúčasti Jirky postoupili oba výše jmenovaní hráči.

Skupina B měla také 3 hráče. Daniil Skripchenko vyhrál obě utkání ve skupině a tak postoupil z prvního místa. Postup do hlavní soutěže si ze skupiny B vybojoval i Roman Sobotka, když přehrál Maxima Bachratého 6:3.

Skupinu C ovládl Aleš Vymazal, když porazil Tomáše Dollyho Doležela i Víťu Hermana. Ti si pak zahráli o druhé místo zajišťující postup do pavouka hlavní soutěže. Na třetí nepostupové příčce se nakonec umístil Víťa, když Dollymu podlehl až 4:7 v tiebreaku.

Ve skupině D vyhrál všechna utkání Petr Dvořáček, když v prvním maratonském zápase porazil Davida Kašpera až 8:6 v tiebreaku. Postup do hlavní soutěže si ze skupiny D vybojoval i Jarda Běláček, který přehrál Davida 6:4.

Následovaly zápasy čtvrtfinále hlavní soutěže, které jsme proložili obědem. Po snídaňových párečcích a vajíčkách nám už vyhládlo a tak se gulášek i řízečky hodily. Do semifinále se probojovali Radek, Daniil, Aleš a Petr. Útěcha nabídla zápas mezi Maximem a Víťou, který dospěl až do tiebreaku, v němž zvítězil 7:3 Maxim. Takže 9. a 10. místo bylo jasné. Na 11. skončil David, který musel bohužel po skupinových zápasech odejít. Podobně jsme na 8. místo napsali Romana, který také spěchal a další zápasy po nepostupu do semifinále už neodehrál.

Ještě před finále jsme uspořádali zápas o 3. místo, kde se s Radkem v záskoku za unaveného Petra utkal Maxim. Radek ho porazil 6:0 a potvrdil tím své třetí místo. V průběhu odpoledne jsme si ještě zahráli zápas o páté místo, v němž Dolly porazil Jardu 6:2. Sedmá se umístila Andrea.

Pak už přišel čas na finále, kde se do toho Daniil proti Alešovi pustil naplno. Stříbro si nakonec odnesl Aleš, když svému soupeři podlehl 1:6. Myslím, že se nám historicky první Masters dvouher docela povedlo. Nejlepší deblové páry jsou zvány na Masters 16. prosince, tak se budeme těšit 🙂

Dobrá účast nám dovolila uspořádat moc hezký singlový turnaj, v němž se utkala i spousta velmi dobrých tenistů. Věřím, že se to všem líbilo a brzy se zase potkáme. Gratulujeme všem hráčům a děkujeme sponzorům: Tenisová a badmintová hala Sprint, Tenis4you, Tenisový Blog a Duck&Dog.