Debly 25. března vyhráli Martin Klimeš a David Hořínek

Poslední březnovou sobotu se v Brně na Sprintu sešlo 8 párů. Dopoledne se hrálo ve 2 skupinách, z nichž postoupily 4 nejlepší páry do hlavní soutěže a další 4 do útěchy.

Skupinu A s přehledem vyhráli Martin a Marek Höklovi. Druhé postupové místo si pak po velkém boji s Davidem Pavlíčkem a Tomášem Doleželem končícím až v tiebreaku zajistili Vláďa Hubka a Jáchym Horák. Ze skupiny B hladce postoupili Martin Klimeš s Davidem Hořínkem. Druhé postupové místo si zasloužili Honza Krištof s Jirkou Presem.

Tentokrát jsme v Brně přivítali 3 skutečně hodně vyrovnané páry. Nebylo tedy překvapením, že první semifinále bylo skoro předčasným finále. Vítězové z ledna 2023 Honza a Jirka nestačili na bratry Martina Marka Höklovi. Po velké boji prohráli 11:13 v tiebreaku. V druhém semifinále už to bylo jasnější, když Martin s Davidem poslali Jáchyma a Vláďu do bojů o bronz.

Finále nabídlo krásný tenis a přestože Martin Klimeš a David Hořínek vedli už 4:0, nebylo ještě nic hotovo. Marek a Martin Höklovi začali skóre rychle otáčet, ale už to bohužel nedotáhli do vítězného konce. Nakonec patřilo první místo Martinovi s Davidem za výhru 6:4. Chlapskou čest uhájili 3. místem Honza a Jirka, když porazili Jáchyma a Vláďu 6:1.

Páry, které nepostoupily do semifinále, si zahráli útěchu. Do finálových bojů, jež určily 5. a 6. místo postoupili Tomáš Doležel a David Pavlíček a proti nim se postavil Kuba Kikerle s Hankou Uhrovou. Zápas vyhráli jednoznačně Kuba a Hanka 6:1. Tyhle 2 páry ještě zabodovali do celoročního žebříčku, jež můžete sledovat v sekci Žebříček. Celkově 7. se umístili Jirka Sotolář a Andrea Bujáčková, kteří skončili na raketách Kuby a Hanky. Osmé místo patří za velmi sympatický výkon Ivaně Jordánkové a Markovi Nekudovi.

Gratulujeme všem hráčům a děkujeme sponzorům: Tenisová a badmintová hala Sprint, Tenis4you, Tenisový Blog a Duck&Dog.